DERUSENGLV
"Viesakas" / Par mums
"Viesakas"
"Viesakas"
Jumurdas pagasts,
Ērgļu novads, LV-4844
Latvija

+371 29275129
viesakas@inbox.lv


Privātā medību saimniecība “Viesakas” atrodas Latvijas augstākajā vietā – Vidzemes centrālajā augstienē, tikai 15 kilometru attālumā no Gaiziņkalna. Saimniecība nodarbojas ar savvaļas dzīvnieku un putnu audzēšanu nebrīvē. Visu gadu laikā, kopš pastāv “Viesakas”, šeit ir izveidots 500 hektāru liels briežu dārzs, kur mīt vairāki simti Eiropas staltbriežu, dambriežu un muflonu. Ja laimējas, dārzā var redzēt arī alņus. Saimniecības apkārtni iecienījuši arī savvaļā mītoši dzīvnieki un putni – vilki, lūši, lapsas, jenotsuņi, caunas, vāveres. Nereti novērojami arī Latvijā aizsargājami putni – mazais ērglis, jūras ērglis, zivju ērglis, melnais stārķis, zaļā un melnā dzilna. Pa reizei "Viesaku" apkaimē ieklīst arī kāds lācis.
 
“Viesakās” ir liela meža pīļu un fazānu audzētava. Bez parastiem medību fazāniem saimniecībā apskatāmi arī zelta, sudraba un imperatora fazāni, rudās pīles, pāvi, Āfrikas strauss.
 

Īpašu apmeklētāju interesi izraisa arī medību un dabas muzejs. Tā pamatā ir plaša medību trofeju kolekcija, kas papildināta ar eksotisku dzīvnieku un putnu izbāzeņiem.

“Viesaku” neatņemama sastāvdaļa ir ap 200 ha platībā ierīkotā licenzētā šautuve. Tā paredzēta šaušanai pa lidojošiem mērķiem, jeb šķīvīšiem. Iespējams sacensties FITASC sportingā uz 8 līnījām, “Compac” sportingā uz 8 līnījām. Ir arī apaļais stends un amerikāņu trapa laukums.

 “Viesaku” māja ir atrodama arhīvu izziņās jau no 1888. gada, bet vietas nosaukums meklējams vēl senākā pagātnē. Netālu esošie somugru tautu senkapi, datēti ar m.ē. 3. gadsimtu, kā arī Sīļu badakmens liecina par ļoti senu cilvēku klātbūtni šajā apvidū. “Viesakās” nereti viesojas dabas fotogrāfi. Šeit ir uzņemtas epizodes latviešu mākslas un dokumentālajām filmām. Viestura Kairiša “Tumšo briežu”, Lailas Pakalnietes “Leiputrijas”, kā arī seriāla “Likteņa līdumnieki” epizodes filmētas briežu dārzā un tā apkaimē.